Chat
Red Ocean

Oferta

Doradztwo

Pracujemy w szeroko rozumianym IT, ale doskonale rozumiemy potrzeby biznesowe naszych Klientów.

Budowa i wdrażanie aplikacji

Rozwijamy własne oprogramowanie, ale też wdrażamy systemy klasy COTS dostosowując je do biznesowych i procesowych potrzeb

Gotowe produkty

Wspieramy Klientów w efektywnym zarządzaniu ryzykiem, oraz zapewniamy rozwiązania compliance do zarządzania zgodnością z regulacjami i politykami.

O nas

Skąd taka nazwa? Dość często jesteśmy pytani, dlaczego właśnie taką nazwę wybraliśmy dla naszej firmy?.

“Red ocean” nie wydaje się mieć wiele wspólnego z obszarem naszej działalności.

Otóż nic bardziej mylnego.

Red ocean. Czerwony ocean. Termin pochodzi z teorii zarządzania strategicznego, a w szczególności z obszaru tworzenia strategii konkurencyjności przedsiębiorstw, która polega na określaniu kluczowych źródeł przewagi konkurencyjnej firmy na podstawie pogłębionej analizy przedsiębiorstwa oraz jego otoczenia zewnętrznego.

W jednej z ciekawych teorii strategii konkurencji zdefiniowano pojęcia strategii błękitnego oraz czerwonego oceanu. Strategia błękitnego oceanu zaleca, by sposób pokonania konkurencji polegał na zaprzestaniu prób jej pokonania. Innymi słowy strategia czerwonych oceanów polega na penetrowaniu znanej przestrzeni rynkowej, podczas gdy strategia błękitnych oceanów opiera się na penetracji nieznanej przestrzeni rynkowej.

Więcej informacji