Nieograniczona przestrzeń dyskowa w chmurze


W skład pakietu profesjonalnych rozwiązań biurowych i korporacyjnych Google Apps dla Firm wchodzi między innymi Dysk Google - przestrzeń w chmurze pozwalająca na bezpieczne przechowywanie i współdzielenie plików. Ostatnio powstała specjalna wersja premium tego rozwiązania - Dysk Google do Pracy. Przeznaczona dla bardziej wymagających klientów, zapewnia większą przestrzeń dyskową oraz rozbudowane mechanizmy bezpieczeństwa i audytu.

Wraz z rozwojem technologii mobilnych, upowszechnieniem smartfonów, tabletów i notebooków, zmienia się model pracy. Wielu ludzi regularnie pracuje poza biurem i korzysta w pracy z więcej niż jednego urządzenia. Stwarza to problemy związane z dostępem do plików i przenoszeniem ich w odpowiednich wersjach pomiędzy różnymi urządzeniami. Dysk Google sprawia, że synchronizacja plików pomiędzy maszynami zachodzi automatycznie. Pracownik ma dostęp do swoich plików w najbardziej aktualnej wersji z każdego miejsca na Ziemi, o każdej porze i z dowolnego urządzenia. Google gwarantuje dostępność usługi na poziomie 99,9%, bez żadnych planowanych przestojów. Dlatego z rozwiązania korzysta już ponad 190 milionów ludzi.

Praca zdalna

Dysk Google pozwala także na łatwe udostępnianie zasobów. Można precyzyjnie określić kto może posiadać dostęp do plików oraz pozwala na jednoczesną pracę nad dokumentem. Eliminuje to problem przesyłania dużych załączników w mailach i scalania różnych wersji dokumentu otrzymanych od różnych osób.


Nieograniczona ilość miejsca na dokumenty

W pakiecie Google Apps dla Firm każdy użytkownik otrzymuje 30 GB miejsca na pliki na Google Dysku. Dla klientów, którzy mają jednak większe potrzeby powstał Google Dysk do Pracy. Pakiet zapewnia firmom posiadającym powyżej 5 pracowników nieograniczoną ilość miejsca na Dysku. Mniejsze firmy otrzymają 1 TB przestrzeni dyskowej na użytkownika.

Dodatkowo Google Dysk do Pracy pozwala na przesyłanie gigantycznych plików, wielkości nawet 5 TB .

Film prezentujacy Dysk Google dla Firm (język angielski)


Zwiększone bezpieczeństwo

W skład pakietu Dysk Google do Pracy wchodzi także usługa Google Vault. Usługa pozwala na przeszukiwanie całej zawartości Dysku i jej eksport do systemu eDiscovery. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć dane na wypadek postępowań prawnych.

Panel administracyjny Google został wzbogacony o nowe funkcje audytu. Pozwala na śledzenie przepływu dokumentów, obserwowanie dokumentów udostępnianych wewnątrz firmy i poza nią.